0 Kč

Stejně jako mnoho lidí, obcí a měst se i Rýmařovská knihovna zapojila do oslav k výročí 100 let naší republiky. Již několik týdnu dopředu vyhlásila veřejnou výtvarnou přehlídku na téma 100 let republiky, která měla být představena v galerii U stromu poznání. Tak jsem si řekla proč se nezapojit a něco nevytvořit. Musím uznat, že mě k této myšlence, vytvářet něco nad rámec tvorby portrétů na zakázku, přivedl jeden můj stálý zákazník a kamarád ze základní školy. Ne, že bych více tvořit nechtěla, to chtěla a moc. Jenže jsem se mylně domnívala, že to mezi zvykáním na nové město, účetní a administrativní prací a péčí o děti nebudu zvládat. Nakonec se ukázalo, že při správném naplánování všechno jde.

I když jsem své obrazy dodělala za pět minut dvanáct a donesla je na poslední chvíli, tak paní ředitelka i paní knihovnice byly velice shovívavé a našly pro mě parádní místo, kde jsem mohla úplně poprvé vystavit svoje dílo veřejně. 

Vernisáž se konala 25.11.2018 a díky paní ředitelce Žmolíkové jsem i sama mohla představit na vernisáži svoje obrazy.

Takže do knihovny putovala zleva Nataša Gollová, Věra Čáslavská a Marie Strnadelová. Vybrala jsem tři ženy, protože jsou krásné a inspirující. Použila jsem techniku suchého štětce, kterou maluji všechny své portréty, jen u Věry Čáslavské jsem ještě přimalovala státní vlajku, aby to bylo více vlastenecké.

Děkuji svým synům, že mě na vernisáž doprovodili a poskytli poté svůj kritický názor na můj krátký proslov.