0 Kč

Můj příběh je jednoduchý......maluji a kreslím. Je to dětský sen, který se pár let už stal skutečností, pokračuje dál a mě to těší každý den.

Vždy když jsem nemusela dělat úkoly nebo zrovna neběhala venku s kamarády jsem něco čmárala. Nejstarší dochovaná kresbička jsou tyto dvě zamilované myšky, které pocházejí z roku 1996, to mě bylo 13 let. 

Něco tvořit bylo vždy moji potřebou stejně jako jíst, spát nebo dýchat. Ve dnech, kdy mrholí, prší, padá sníh a je prostě počasí "že by ani psa nevyhnal" jsem trávila u pracovního stolu a tvořila - malovala, kreslila, míchala barvy, natahovala plátna, lepila, stříhala, pájela, vymýšlela. A v těch ostatních dnech pozoruji barvy. Baví mě hledat inspiraci venku v přírodě, na nebi, v trávě, na stromech, ve vodě a hlavně v lidech.

Prošla jsem si čtyři roky výbornou školou v ateliéru Aleše Chalupy, který dává důraz na ryzí řemeslo a pod jeho vedením jsem se naučila disciplníně a trpělivosti při tvorbě...hlavně jsem "milovala", když jsme do zblbnutí kreslili zmuchlaný bílý papír na bílý papír. :) U malířky Radky Výmolové jsem se zase naučila, jak některé procesy zjednodušit a zpřesnit. Jinak jsem stále hlavně samouk s trochou talentu. Pořád říkám, že nejdůležitější je mít dostatek nadšení pro tu svoji věc, ať už je to cokoliv a pak je zábavné a hlavně chtěné se učit nové věci. Jsem vděčná, že můj život mě zavedl až do fáze, kdy kreslím portréty na zakázku. Dělají lidem radost v jejich domovech a kancelářích a těsí se z jejich obdarovávání.