0 Kč

Narodila jsem se 25. července 1983 v Ostravě, ale 30 let jsem žila v Brně. V roce 2016 jsem se přestěhovala s manželem a syny do krásného podhorského města Rýmařov.
Malbou na zakázku se zabývám od roku 2014, kdy jsem začala kombinovat malbu portrétů podle fotografie a nástěnné malby ve firmách, dětských pokojích a školkách. Je to pro mě ideální kombinace práce, protože střídám pasivní malování portrétů o samotě ve své pracovně a aktivní malování nástěnných maleb, kdy lezu po štaflích, maluji velké plochy a užiji si kontakt s lidmi, pro které maluji.
Na nástěnné malby vybírám vždy kvalitní barvy. Individuálně vybírám kdy a na co se který druh barvy bude hodit. Tak aby byly zdravotně nezávadné, odolné a s krásně sytými pigmenty. Nebojím se vám v rámci zakázky vymalovat i ostatní zdi jednou barvou a samozřejmostí je demontáž a následná montáž zásuvek a vypínačů a úklid po malování. Za zakázkami jezdím ráda, takže se nebojte mě oslovit, i když jste z daleka.
Portréty jsou malované olejovými barvami technikou dry brush (suchý štětec). Jedná se o techniku, kdy se na speciální papír podobný plátnu maluje zbytkovým pigmentem na štětci, v podstatě se tak jako zašpiní, vznikají tak krásné jemné stíny a díky tomu pak krásné realistické portréty.
Při práci v reklamní a svatební agentuře, kde jsem pracovala jako manažer pro pořádání společenských událostí jsem získala preciznost ve výsledku práce. Prošla jsem si čtyři roky výbornou školou v ateliéru Aleše Chalupy, který dává důraz na ryzí řemeslo a pod jeho vedením jsem se naučila disciplníně a trpělivosti při tvorbě...hlavně jsem "milovala", když jsme do zblbnutí kreslili zmuchlaný bílý papír na bílý papír. :) U malířky Radky Výmolové jsem se zase naučila, jak některé procesy zjednodušit a zpřesnit. Jinak jsem stále hlavně samouk s trochou talentu. Pořád říkám, že nejdůležitější je mít dostatek nadšení pro tu svoji věc, ať už je to cokoliv a pak je zábavné a hlavně chtěné se učit nové věci. 

Věřím, že s dostatkem nadšení, láskou k tomu, co dělám a vytrvalou prací se dá naučit téměř cokoliv.

Malování je mým koníčkem i mojí prací a proto maluji s radostí a výsledky díky tomu stojí za to. Děkuji klientům za důvěru a těším se na další malby.
Navštivte mě i na facebooku.
Jana Strnadelová